A Serie A 18. fordulóját rendezik meg karácsony másnapján. A két együttes meglehetősen közel áll egymáshoz s ha a Juventus pontvesztését bármelyik együttes is ki tudja használni valamelyest közelebb tud kerülni a zebrákhoz. Az Inter jelenleg a tabella 3. helyén áll mindössze 8 pontos lemaradásban a Napoli mögött. Eddig 17 meccsükből 10-et nyertek meg 3 döntetlen és 4 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 2-őt nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai pályán eddig 8 meccsből 6-ot nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai meccsükből mind az öt-öt megnyerték. A Napoli eddigi 17 meccséből 13-at nyert meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 5-öt nyertek meg. Idegenben eddig 8 meccset játszottak melyekből 6-ot nyertek meg 2 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli meccsükből 4-et nyertek meg 1 vereség mellett. A mai mérkőzés mindenképpen három esélyes mérkőzés ahol egy döntetlen esetén egyik együttes sem lehet esetlegesen elégedett.

Inter: Handanovic;asamoah;Skririnar;Vrij;D’Ambrosio;Valero;Brozovic;Mario;Perisic;Icardi;Politano

Napoli: Meret;Callejon;Albiol;Koulibaly;Rui;Zielinski;Hamsik;Allan;Ruiz;Insigne;Milik

A mérkőzést az Inter kezdte. Icardi ívet a középkezdésből kapura ám Handanovic fogta a labdát. 6.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 8.perc: Politano lőtt a kapu fölé. 10.perc: Milik lőtt magasan a kapu fölé. 12.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: Insigne lövését Handanovic védte bravúrral. 29.perc: Brozovic sárgult be. 31.perc: hazai szöglet melyet követően Perisic lőtt a kapuba ám lesről így marad a 0:0! 39.perc: Mario lövését védte a hálóőr könnyedén. Több nagy helyzet már nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Napoli kezdte. 52.perc: Valero sárgult be. 56.perc: Allan sárgult be. 60.perc: Allan fejelt Handanovic kezébe. 64.perc: Valero helyére Vecino állt be. 67.perc: Callejon lövését Handanovic védte bravúrral. 68.perc: Albiol sárgult be. 70.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Milik helyére Mertens érkezett illetve Perisic helyére Keita. 78.perc: Ghoulam érkezett Ruiz helyére. 80.perc: Koulibaly sárgult be, majd a 81.percben ismét sárga lapot kapott így piros lappal hagyta el a játékteret. 83.perc: Martinez állt be Mario helyére. 84.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 90.perc: Insigne csapott le egy labdára ám Handanovic hárítani tudott. A hosszabbítás 5 perc, 91.perc: Keita passzolt Martinez elé aki 12 méterről a kapuba lőtt 1:0! 95.perc: Insigne kapott piros lapot reklamálásért. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben mindkét együttes gólra törő látványos játékkal rukkolt elő. A kapuk felváltva forogtak veszélyben igaz a hazaiak több esetben jutottak el helyzetig. A második játékrészben is megtettek az együttesek mindent a gólszerzés érdekében, ám egészen a mérkőzés végéig úgy tűnt nem fog összejönni. Koulibaly piros lapja azonban mindent megváltoztatott s a hazaiak végül be tudták húzni a mérkőzést. Kitűnő összecsapást láthattunk.