A Spanyol Bajnokság 10. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A szombati játéknapon az Atletico Madrid látja vendégül a Villareal együttesét. A hazaiak nem kezdték túl fényesen a bajnokságot ám mostanra összeszedték magukat. Eddigi 9 mérkőzésükből 5-öt nyertek meg 4 döntetlen mellett. Utolsó 5 mérkőzésükön 3 győzelem mellett 3 döntetlent értek el, ezek közül legértékesebb a Barcelona elleni 1:1! Hazai környezetben 3 mérkőzésből 2-őt nyertek meg 1 döntetlen mellett. A Bajnokok Ligájában csoportja 3 helyén állt az Atletico s kevés esélye maradt a legjobb 16 közé kerülni.  A Villareal jól kezdte a bajnokságot az elvárásokhoz képest. Eddigi 9 mérkőzésükből 5-öt nyertek meg 1 döntetlen és 3 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 3 győzelem mellett 1 öntetlen és 1 vereség szerepel. Vendégként 5 mérkőzésből 2-őt nyertek meg 3 vereség mellett. A hazai oldalon Carrasco és Koke játéka kérdéses míg a vendégeknél Fernandez;Bruno és Semedo pályára lépése kérdéses. Jó mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a hazai gárda.

Atletico Madrid: Oblak;Luis;Savic;Godin;Juhanfran;Corre;Thomas;Gabi;Niguez;Griezmann;Gameiro

Villareal: Barbsa;Gaspar;Alvaro;Ruiz;Costa;Hernandez;Trigueros;Soriano;Fornals;Bacca;Bakambu

A mérkőzést az Atletico Madrid kezdte. 4.perc: Barbosa húzott le egy szélről jövő beadást. 7.perc: Bacca szólóját követően Oblak hárított szép mozdulattal. 9.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 11.perc: hazai szabadrúgás melyből nem alakult ki helyzet. 20.perc: Correa került helyzetbe ám lövéséből találat nem született. 22.perc: Griezmann hagyott ki óriási ziccert, Barbosa bravúrral hárított. 24.perc: Bacca tört kapura de a hazai védelem szerelni tudta, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 25.perc: Trigueros sárgult be. 30.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 33.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 34.perc: egy újabb hazai szögletet követően Gasparnak akadt munkája. 40.perc: Bakambu került helyzetbe á végül nem sikerült találatot szereznie. 43.perc: Niguez érkezett egy kipattanóra ám a vendég védelem bravúrosan tisztázott. 45.perc: Griezmann szögletéből Godin fejelt kapura ám Barbosa ezúttal is hatalmas bravúrt bemutatva tudott menteni. Több helyzet már nemalakult ki a félidőben.

A második félidőt a Villareal kezdte. 48.perc: egy hazai akciót követően sarokrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. 55.perc: Bakambu sárgult be. 56.perc: vendég akció melynek végén Oblak-nak kellet bravúrral hárítania Fornals lövését. 57.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 60.perc: Castillejo állt be Soriano helyére. 61.perc: Correa kapott jó labdát melyet közelről a hálóba lőtt 1:0! 66.perc: Barbosa védett nagyot Correa pöccintésénél. 67.perc: Gameiro érkezett jól a 16-oson belülre ám a jobb felsőbe tartó lövését Barbosa hárítani tudta. 68.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 69.perc: Costa érkezett Rukavina helyére. 74.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Vietto érkezett Gameiro helyére, illetve Fornals helyére Cheryshev érkezett. 79.perc: Bacca sárgult be. 80.perc: két egymást követő vendég szöglet következett, a vendégek egyenlítő gólját ezekből Bacca szerezte 1:1! 83.perc: haza szöglet helyzet nélkül. 85.perc: Alvaros sárgult be a vendégeknél. 86.perc: Griezmann lövése ment centikkel a kapu mellé. A hosszabbítás 2 perc, 91.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 92.perc: újabb hazai sarokrúgás ám helyzet ebből sem alakult ki. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben mindkét együttes nagy elánnal vágott a találkozóba. A hazaiak alakítottak ki több ziccert ám sorra ki is hagyták azokat. Barbosa rendkívül jól védett ám kollégájának Oblaknak sem volt oka panaszra ugyanis egy-egy alakalommal neki is nagyot kellett nyújtózkodnia. A második félidőben a hazaiak nagy erőket mozgósítottak, hogy meg tudják szerezni a vezetést. Erőfeszítéseik célt is értek, ám a vendégek nem hagyták annyiban s kisvártatva ki tudtak egyenlíteni. A mérkőzés végén a hazaiak mindent megtettek a 3 pontért ám erőfeszítéseik ekkor már nem jártak sikerrel. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a hazaiak ugyan többet tettek a győzelemért ám a vendégek egyenlítő góljára már nem tudtak még egyet lőni.